L’Azienda Agricola Quaquarini Francesco położona jest w Monteveneroso, małej miejscowości w gminie Canneto Pavese, około 50 minut drogi od Mediolanu.

Jest firmą rodzinną, w której wysiłek i zaangażowanie każdego daje szerokie możliwości i sprzyja sprawnemu zarządzniu. Dzięki temu oferują zawsze wysokiej jakości wina, które mają świetny stosunek jakości do ceny.

Założyciele, Francesco i jego żona Liliana, stworzyli wspaniałą winnicę, w której prowadzeniu obecnie wspierają ich dzieci.

Umberto Quaquarini, doktor enologii, jest twórcą każdego wina – owocu wspólnej pracy włożonej w winnicę i winiarnię.  Jest skrupulatny, poświęca uwagę etapom produkcji każdego produktu i korzysta z wiedzy wynikającej z wykształcenia i mentalności. Swoje sukcesy zawdzięcza wysokim zakresom badań, kontroli i godnej pozazdroszczenia precyzji.

Maria Teresa jest specjalistką od szeroko rozumianego marketingu. Zajmuje się dystrybucją i koordynacją sieci sprzedaży firmy, oczywiście z pomocą zespołu zdolnych pracowników. Jej wyobraźni i dobremu gustowi firma zawdzięcza projekty etykiet i pozytywny wizerunek.

Firma zawsze wkładała wiele wysiłku w poprawę jakości swoich win. Poprzez staranne planowanie programów badawczych obejmujących wszystkie aspekty produkcji, dba zarówno o winiarskie tradycje jak i nowe techniki służące poprawie jakości. Sukces tych programów pozwolił na produkcję wybornych win z najlepszych obszarów Oltrepo Pavese.

Kontrola produkcji zaczyna się od uprawy winorośli, następnie obecna jest w fazie zbiorów i fermentacji, aż do butelkowania.Podczas uprawy, której głównym celem jest zwiększenie rodzimych odmian, firma korzysta z zaawansowanych technik, ale w środowisku naturalnym człowieka.  Dlatego ich produkty wytwarzane są z upraw ekologicznych, poddawane kontroli i certyfikacji.

Wina z rodziny Quaquarini są owocem rolnictwa ekologicznego. Uwaga i troska o środowisko na całym etapie produkcji to priorytety.